Altatásos fogászat
Altatásos fogászat - Miért hasznos az Ön számára az altatásos fogászat?
Ha Ön is fél a fogászati kezelésektől és nem szeretne bármiféle fájdalmat érezni beavatkozása során, akkor a legjobb választás lesz altatásos fogászatunk a Móricz Dentalban. Így teljes mértékben elkerülheti a negatív élményeket fogászati kezelésénél, és a későbbiek során sem fog tartani tőle.
Rendelőnkben nem csak altatásos fogászat esetén biztosítjuk a fájdalommentességet, hanem minden fogászati kezelésünk során speciális fájdalomcsillapítási módszert alkalmazunk annak érdekében, hogy pácienseink kellemetlenségek nélkül essenek át kezeléseinken.
A fogászati beavatkozások altatásban való elvégzése számos előnnyel jár, amelyek hozzájárulnak az Ön kényelméhez és a pozitív élményhez a kezelés során. Íme néhány ok, amiért érdemes ezt a módszert választani:
Fájdalommentesség: az altatás lehetővé teszi, hogy Ön semmilyen fájdalmat ne érezzen a beavatkozás során, ezáltal csökkentve az esetleges szorongást és stresszt.
Szorongás csökkentése: az altatás segít megnyugtatni és ellazítani a pácienseket, így nyugodtabban állnak a beavatkozáshoz.
Hosszabb beavatkozások lehetségesek: altatásban történő kezelés esetén a fogorvosok vagy szájsebészek képesek hosszabb ideig tartó komplex beavatkozásokat is elvégezni, anélkül hogy Ön kényelmetlenséget érezne.
Gyorsabb gyógyulás: mivel Ön teljesen ellazult állapotban van a beavatkozás alatt, kevésbé valószínű, hogy feszültség vagy stressz miatti szövődmények lépnek fel, ami gyorsabb gyógyuláshoz vezethet.
Összességében az altatásban végzett fogászati beavatkozások jelentősen javíthatják a kezelés élményét, minimalizálva a fájdalmat és a szorongást, miközben lehetővé teszik a fogorvos számára, hogy magas színvonalú ellátást nyújtson.
Milyen kezelések esetén javasolt az altatásos fogászat?
Ugyan az altatásos fogászat jó választás lehet, ha szeretné elkerülni a negatív élményeket és a fájdalmat, minden fogászati kezelésünk esetében mégsem alkalmazható módszer. A kisebb fogászati kezelések esetén csak helyi érzéstelenítést végzünk el pácienseinknél. Milyen esetekben alkalmazható az altatásos fogászati kezelés?
Az altatásos fogászat számos kezelés során javasolt, különösen az alábbi esetekben:
Bonyolult gyökérkezelések: amikor a gyökérkezelés különösen összetett, az altatás segíthet a páciensen, hogy nyugodt maradjon, és csökkenti a kezelés során érzett diszkomfortot.
Bölcsességfog eltávolítása: a bölcsességfogak eltávolítása gyakran bonyolult beavatkozás, különösen, ha a fogak beágyazódtak vagy rossz szögben nőttek ki. Az altatás ebben az esetben segít elkerülni a fájdalmat és a szorongást.
Implantátumok beültetése: fogászati implantátumok beültetése precíz és hosszadalmas eljárás lehet, különösen, ha több implantátumot is be kell ültetni. Az altatás lehetővé teszi az Ön számára számára, hogy kényelmesen viselje a műtéti beavatkozást.
Szájsebészeti beavatkozások: komplex szájsebészeti műtétek, mint az állcsont-rekonstrukciók vagy a nagyobb csontpótló beavatkozások esetén az altatás előnyös a műtét zavartalansága érdekében.
Parodontális műtétek: az íny és a csontszerkezetet érintő komolyabb beavatkozások, mint például a mély tisztítás vagy az ínyplasztika, szintén indokolhatják az altatás használatát.
Az altatásos fogászat lehetőséget biztosít a páciensek számára, hogy a szükséges fogászati kezeléseket minimális kellemetlenséggel és szorongással vegyék igénybe, így hozzájárulva az általános egészségük és jóllétük javításához.
Mit kell tennie az altatásos fogászat előtt?
Amennyiben Ön a fenti fogászati kezelések valamelyikén fog átesni altatásos fogászati eljárásban, akkor nem árt tudnia pár dolgot a beavatkozás előtt. Az altatásos fogászati kezelések előtt, az altatásra szakképzett kollégáink és az aneszteziológus orvos több leletet is kérni fog Öntől, annak érdekében, hogy az altatást biztonságos körülmények között végezhessük el. Így az altatásos fogászati kezelések előtt szakorvosainknak az alábbi leletekre lesz szüksége:
Teljes vérkép: májfunkció, vesefunkció, nátrium-kálium szint, vércukorszint, CRP fehérje
EKG
Emellett fontos tudnia azt is, hogy az altatás előtt 6 órával nem lehet enni, és 3 órával előtte nem lehet inni. Ezt azonban a kezelés előtti konzultáción elmondjuk, ahol ismertetni fogjuk Önnel a kezelés további részleteit is.
Hogyan történik az altatásos fogászat a Móricz Dentalban?
Előzetes feszültségoldás: Ön kap egy feszültségcsökkentést szolgáló előkészítő tablettát és kényelmesen elhelyezkedett a műtéti székben.
Műszeres kontroll: az altatóorvos a teljes fogászati beavatkozás alatt montírozza a az Ön életfunkcióit: felhelyezi mellkasára az EKG elektródákat, ujjhegyére illeszti az oxigénszintet ellenőrző monitor érzékelőcsipeszeit.
Infúzió felhelyezése: az aneszteziológus szakorvos a kar egy vénájába vénakanült helyez, amihez csatlakozik az infúzió, amibe a nyugtató- és fájdalomcsillapító szereket, az altatószert adagolja.
Légutak biztosítása: mélyaltatás esetén, az öntudatlan állapot elérése után megtörténik a légutak biztosítása az orron keresztül vezetett rugalmas műanyag csövön keresztül. Ily módon nem fordulhat elő, hogy fogtörmelék, vagy vér jut a tüdőbe.
A fogászati vagy szájsebészeti beavatkozás elvégzése: kezelőorvosa a szájat szájterpesz alkalmazásával nyitja ki, és a korábbi tervezés alapján megtörténik a fogászati beavatkozás vagy a szájsebészeti műtét.
Ébredési szakasz: a beavatkozás végének közeledtével az altatóorvos fokozatosan megszünteti a nyugtató- és fájdalomcsillapító szerek, az altatószer adagolását. Ahogy beindul a légzési aktivitás, az aneszteziológus eltávolítja a légutat biztosító csövet, majd Ön rövidesen felébred, fokozatosan visszanyeri tudatát.
Altatást követő szakasz: a műtétet követően Ön egy erre a célra kialakított helyiségben pihenve várhatja az éberség visszatértét. Az ébredési folyamatot szorosan felügyeli az aneszteziológus szakorvos vagy asszisztense. Az ébredés általában gyors és könnyed. Mintegy 3 órával később, kontrollvizsgálatot követően Ön távozhat, de kizárólag kísérővel hagyhatja el a rendelőt!
Mennyibe kerül az altatásos fogászat a Móricz Dentalban?
Az altatás költségét Áraink menüpontunk alatt találhatja meg, ami magában foglalja a teljes altatási és ébresztési folyamatot, de nem foglalja magában a fogászati beavatkozás költségeit. A fogászati beavatkozás költségeiről részletesen egy személyes konzultáció keretében tudjuk tájékoztatni, ahol felmérjük fogai állapotát, fogászati diagnosztikát végzünk és az eredmények segítségével megállapítjuk a pontos diagnózist, valamint a szükséges beavatkozások elvégzését.
Ki felel az altatásos fogászat sikeréért a Móricz Dentalban?
Budapesti rendelőnkben az altatások fogászati beavatkozások a lehető legbiztonságosabb körülmények között zajlanak, minden szükséges eszközzel és szakorvosokkal. Speciálisan képzett altató csapatunk: altató orvossal, altató asszisztenssel, valamint altató géppel.
Mit kell tennie, ha Ön is szeretne élni az altatásos fogászat minden előnyével?
Amennyiben Ön is nagyobb szájsebészeti beavatkozás, fogbeültetés, vagy extrém félelem esetén altatásos fogászati kezeléseinket választja, akkor kérjen időpontot rendelőnkbe most vagy hívja a +36 1 3611 222 telefonszámot! Személyes konzultációnk során még részletesebben megismerheti az általunk alkalmazott módszereket és az altatásos fogászat tudnivalóit.
Várjuk szeretettel!