A fogászati implantátum egy titániumból elkészített mesterséges foggyökér, amely nagy biztonsággal és hosszú távon pótolja elveszített fogait.
A fogászati implantátum egy titánból készült mesterséges foggyökér, mely teljes mértékben képes helyettesíteni az elvesztett fog gyökerét. A titán egy biokompatibilis anyag, ezért az emberi szervezet teljes mértékben befogadja. Mindenféle szöveti reakciónak ellenáll, semmilyen szervezeti károsodáshoz nem vezet a használata, sem helyileg, sem az immunrendszerben.
A fogászati implantátum célja, hogy Ön visszanyerje eredeti rágóképességét és esztétikus megjelenését, miután elvesztette egy vagy több fogát. A fogimplantátum tehát egy olyan korszerű eszköz, amely alkalmas arra, hogy pótolja hiányzó fogait egy biokompatibilis mesterséges foggyökérrel. A fogászati implantátumra aztán stabilitásában, terhelhetőségében és esztétikumában saját fogaihoz élethűen hasonlító fogpótlás kerül. Mintha csak a saját erős és egészséges fogai lennének.
A fogászati implantátum formai kidolgozása és felület kezelése oly módon történik, hogy az bírja a megfelelő terhelést, tehát a rágási funkciók pontosan olyanok legyenek később, mint egy valódi fog esetében. Az alapanyaga általában titán, így rágási terhelhetősége messze túlszárnyalja az elvártakat.
Az implantációs beavatkozások több, mint 98,5%-a sikeres, így az jelentősebb kockázattal nem jár az Ön számára. A fogászati implantátum beültetésében az orvostudománynak már több mint negyven éves tudományos tapasztalata van, amelyek alapján már nyugodtan kijelenthetjük, hogy az implantáció egy korszerű és biztonságos eljárás.
Mivel a fogászati implantátum beültetése helyi érzéstelenítésben történik, még annyi fájdalommal sem jár, mint egy hagyományos tömés, így megoldást jelent azok fogászati problémájára is, akik félnek a fogászati beavatkozásokkal járó fájdalomérzettől.
Ennek oka az, hogy a fogászati implantátum a csontba kerül beültetésre, amelyben kevesebb az érző ideg.
Miután a szájsebész a fogászati implantátumot beültette, egy gyógyulási periódus kezdődik el, melynek során a csont fokozatosan körbe növi az implantátumtestet. Ezáltal nyeri el a primer stabilitását és teszi levetővé a terhelését fogpótlással.
Az átlagos gyógyulási periódus 3-4 hónap.
A fogbeültetés egy modern és kiváló eszköz az Ön hiányzó fogainak pótlására. A műtét ráadásul még nem is jár komoly fájdalommal. Érdemes tehát Önnek is informálódnia arról, hogy az Ön fogászati problémája hogyan oldható meg fogászati implantátum segítségével. Erre kiváló lehetőséget nyújt Önnek egy személyes konzultáció felkészült és nemzetközi gyakorlattal rendelkező fogbeültető specialistáinkkal a Móricz Dentalban.
A konzultációra a +36 1 3611 222 telefonszámon tud jelentkezni vagy jelentkezzen online.
A fogínygyulladás egy gyakori fogászati megbetegedés, amit bizonyára már Ön is tapasztalt. Szeretné elkerülni a vérzéssel, és más kellemetlen tünetekkel járó fogínygyulladást? Mutatjuk, mit kell tennie a megelőzés érdekében, mik a fogínygyulladás okai!
Tovább olvasomSokunk egyik legnagyobb ellensége, a semmi áron múlni nem akaró, nyilalló fogfájás. Ha valakinek volt már fogászati problémája, és fájt a foga, akkor biztosan nem kell bemutatni a rémes érzést, helyette inkább beszélünk a fogfájás kezeléséről. A fog több ok miatt fájhat, ezért többféle kezelési módja van a fogfájásnak.
Bölcsességfog fájdalommal viszonylag gyakran találkozni, ezért érdemes megismerni mi a teendő, ha esetleg Önnél is jelentkezik. Lássuk miért alakul ki bölcsességfog fájdalom, hogyan lehet megelőzni, valamint kezelni hatékonyan?
Tovább olvasomVérzik az ínye fogmosás közben? Szeretné elkerülni ezt a kellemetlen tünetet? Mutatjuk a fogínyvérzés kezelésének leghatékonyabb módját, kialakulásának okait, és azt is, hogy milyen következményei lehetnek, ha a fogínyvérzés kezelése nem történik meg időben.
Tovább olvasomA fogkő egy nagyon gyakori fogászati probléma, lehet, hogy Önt is érinti, csak éppen nem tud róla, annak ellenére, hogy a fogkőnek komoly következményei lehetnek. Ha szeretné megőrizni fogai épségét, akkor az alábbi fogkőről szóló cikkünket ajánljuk elolvasásra!
Tovább olvasom