Kivehető készülékek
Kivehető fogszabályozó készülékek gyermekek és vegyes fogazattal rendelkező gyermekek számára
A leggyakoribb esetekben a kivehető fogszabályozó készülékek gyermekkorban kerülnek felhasználásra, egy megelőző fogszabályozási folyamatként. Az is előfordul, hogy felnőttkorban is elegendő a kivehető készülék használata, amikor kisebb igazításokra van szükség.
A fogszabályozás eszközei közül a kivehető készülékeknek is több típusa létezik, attól függően, hogy pontosan milyen funkciót kell ellátnia.
A kivehető készülékek többnyire műanyagból készülnek. A modern fejlesztéseknek köszönhetően szilikonos, gumis, rugalmas kivehető készülékek is vannak, ebből adódóan bármilyen színben választhatók, valójában még mintás kivitelezésben is. Olyan kivehető készülék is előfordul, amibe a páciens neve bele van írva.
A színes és csillogó fogszabályozó készülékekkel nagyon könnyen rá lehet venni a gyermekeket azok használatára, így a fogszabályozás könnyebbé válik a szülő számára.
A kivehető fogszabályozó készülékek esetén a páciensnek is van felelőssége a hatékonyságot illetően. Az elért eredmény attól is függ, hogy a készüléket milyen hosszú időn keresztül és milyen gyakran használják.
A kivehető fogszabályozót általában éjszaka kell hordani, valamint néhány órán keresztül nappal is érdemes feltenni. Összességében napi 10-12 órát javasolt viselni. Kisebb gyermekeknél a szülő felelőssége erre figyelni, mivel csak akkor lesz eredményes a fogszabályozás, ha a készüléket használja a gyermek.
A kivehető fogszabályozó szerepe a fogszabályozó kezelések során
A kivehető készülékek funkciója a retenció, azaz a rögzített készülék levétele után az elért eredmény megtartása, ám lehet éppen ellenkezőleg, egy előkészítése a fogszabályozás folyamatának.
A kivehető készülékek esetén is van lehetőség láthatatlan fogszabályozó viselésére. A fogorvos által készített foglenyomat alapján átlátszó merev fólia sín készül, amit napi 20 órában kell viselni, hogy hatásos legyen. Ez normál távolságból nem látszik a fogakon, tehát felnőtteknek sem okoz problémát.
Amikor a fogak elérték azt az elmozdulást, ami a sín funkciója volt, akkor újabb sín készül, és a régi lecserélésre kerül.
A fogszabályozás idejét természetesen nem lehet általánosan megmondani, elsősorban a rendellenesség mértékétől függ, valamint attól, hogy a páciens hány órán keresztül viseli naponta a készüléket, és a kontrollra időben elmegy-e az újabb sín elkészítése és az ellenőrzés miatt.
A másik igen gyakori kivehető készülék a trainer, aminek több funkciója is van, a fogorvos választja ki azt a típust, ami az adott probléma kezelésére a legjobb megoldást nyújtja.
A trainer elsődleges funkciója a rossz szokások megszüntetése, ezért leggyakrabban kisgyermekek számára ideális, hiszen ebben a korban még a növekedési folyamatokat is képes befolyásolni, ennek ellenére előfordul, hogy felnőttek számára is a trainer nyújtja a megfelelő megoldást.
Mint ahogy a fentiekből kiderül, a kivehető készülékek a fogszabályozás több szakaszában is megfelelő megoldást nyújthatnak, alkalmasak előkészítésre, fogszabályozás folyamatára, valamint helyben tartásra a fogszabályozás után, ráadásul mindez esztétikus formában kivitelezve.
Alkalmazási területe:
alkalmas kisebb és nagyobb fokú szabályozatlanság kíméletes kezelésére gyermekek számára
Előnye:
segítségével az állcsontok fejlődése gyermekkorban pozitívan befolyásolható, a fogakra és az állcsontra kifejtett erő nem állandóan hat, így nem túlságosan megterhelő
kivehető, így könnyen tisztítható
esztétikailag nem zavaró, így nem nehezítik meg a gyerekek dolgát
Hátránya:
a fogszabályozás hatékonysága nagyban függ a gyermek együttműködő készségétől, maximum 13 éves korig alkalmazható, a kezelési idő hosszabb a megszokottnál
A kivehető fogszabályozó értékelése
(1-től 10-ig terjedő skálán, ahol az 1 a legkevésbé előnyös érték, míg a 10 a legjobb elérhető értékelés)
Amennyiben szeretne többet megtudni a kivehető fogszabályozó készülékről, akkor hívja fel a +36 1 3611 222- es telefonszámot vagy töltse ki online űrlapunkat és kérjen konzultációs időpontot Dr. Lakatos Viktória vagy Dr. Kerék Beatrix fogszabályozó szakorvoshoz.
#APPLICATION_FORM|Bejelentkezés|Gyors és professzionális fogászati segítség#