A fogszuvasodás egy nagyon gyakori fogászati megbetegedés, ami nagyon sok embert érint, akár úgy is, hogy nem tudnak róla. Milyen tünetek esetében lehet fogszuvasodásra gyanakodni? Hogyan a leghatékonyabb a fogszuvasodás gyógyítása, milyen fájdalommentes módszerek vannak? Mutatjuk a válaszokat!
A fogszuvasodás gyógyítására nagyon fontos, hogy legyen egy hatékony, jól működő stratégiánk, ugyanis a fogszuvasodás a leggyakoribb fogászati probléma. De vajon mitől alakulhat ki a fogszuvasodás? A fogszuvasodásról azt érdemes tudni, hogy nem egyik napról a másikra alakul ki, hanem egy hosszabb folyamat eredményeként. Általában a nem megfelelő szájhigiénia szokott a mögöttes ok lenni, aminek a következtében baktériumok gyűlnek össze a fogak felszínén. Az étkezések után el nem távolított lepedék remek táptalajt biztosít ezeknek a baktériumoknak, emésztés során olyan savakat termelnek, amik beindítják a fogszuvasodás folyamatát. Szerencsére a fogszuvasodás gyógyítására már nagyon hatékony módszerek vannak az orvostechnika fejlődésének köszönhetően.
Bár a fogszuvasodás gyógyítására már nagyon korszerű, fájdalommentes eljárások léteznek, elsődlegesen az elkerülésén ajánlott dolgozni, ugyanis egy kis odafigyeléssel ezt nagyon egyszerűen lehetséges.
Ahhoz, hogy idejében elkezdődhessen a fogszuvasodás gyógyítása a megfelelő módszerekkel, észre kell venni a fogszuvasodás jellemző, árulkodó tüneteit. Mik ezek? Jellemzően szemmel látható az átváltozás, a probléma kialakulása, ugyanis sötét, barnás foltok jelennek meg a fog felszínen, valamint egyre mélyülő lyukak tapasztalhatóak a fog felszínén. Az is egy jellemző tünet, hogy a szuvas fog érzékeny hidegre, melegre, édesre vagy sósra, sőt ideiglenes vagy állandó fájdalom is kialakulhat. Amennyiben ilyen tüneteket észlel, érdemes szakemberhez fordulnia, aki a diagnózis felállítása után szakszerűen elkezdi a fogszuvasodás gyógyítását.
Hogyan lehet a fogszuvasodást kezelni, mik a legjobb módszerek a fogszuvasodás gyógyítására? Kis méretű szuvasodás esetében esztétikus tömés a legjobb megoldás, amennyiben kiterjedtebb esetről beszélünk, a fogszuvasodás nagy méretű, akkor betét vagy korona használata a legcélravezetőbb.
A fogszuvasodás gyógyítása azzal nem ér véget, hogy a fogorvos szakszerűen kezelte a problémát, további otthoni teendőkre van szükség pácienseink oldaláról! Nagyon fontos a rendszeres és tudatos otthoni fogmosás és fogápolás, ezen túl pedig szintén nem szabad elhanyagolni a rendszeres, félévenkénti dentálhigiéniai kezelést, valamint a rendszeres, évenkénti fogorvosi kontrolvizsgálatot.
Ha Ön is a fogszuvasodásra jellemző tünetek valamelyikét tapasztalja, nem kell mást tennie, mint eljönni a Móricz Dentalba egy személyes konzultációra. A fogak aktuális állapotának feltérképezése után megállapításra kerül, hogy ténylegesen van-e fogszuvasodás, hatékonyan és szakszerűen megindul a fogszuvasodás gyógyítása. Ennek köszönhetően meg lehet előzni, hogy a szuvasodás átterjedjen a még egészséges fogakra!
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom