A szájápolás fogszabályozás ideje alatt nagyon fontos annak érdekében, hogy megőrizzük fogaink egészségét és épségét. Fokozottan igaz ez a fogszabályozás esetén. A fogszabályozás nem szabad, hogy gátat vessen a megfelelő szájápolásnak, a fogak megfelelő tisztításának. A különbség annyi, hogy bizonyos esetekben kicsit másként kell azt végezni, mint normál esetben.
A szájápolás fogszabályozás ideje alatt a kivehető készülékek esetében nagyon egyszerű, hiszen a fogazatot ugyanúgy kell tisztítani, mint a fogszabályozás előtt. Annyival bővül a folyamat, hogy a kivehető készüléket is meg kell tisztítani fogkefével, fogkrémmel és szárazra törölve kerül a dobozba. Fontos, hogy papírzsebkendőbe sosem csomagoljuk!
A fogszabályozás ideje alatti szájápolással kapcsolatban a problémát általában a rögzített készülékek okozzák, ám a szakorvos ezzel kapcsolatban bőséges tájékoztatást nyújt a kezelés ideje alatt.
Amikor valakinek rögzített készülék kerül felhelyezésre, akkor speciális fogkefét (ortho fogkefe néven található meg) kell használnia, mely kifejezetten erre a célra lett kifejlesztve. A speciális fogkefe segítségével tökéletesen tisztán lehet tartani a fogakat és a fogszabályozó készüléket egyaránt. Ezen kívül érdemes beszerezni egy fogköztisztító fogkefét is, így lesz teljes a szájápolás a fogszabályozás ideje alatt.
A fogköztisztító fogkefe funkciója, hogy a fogak és a fogszabályozó ív közötti részekről is eltávolítsa a szennyeződést. Ezzel a fogkefével azok a részek is megtisztíthatók, melyek normál fogkefével nem lennének hozzáférhetők fogszabályozás esetén. Kézi és gépi fogkefe egyaránt használható. A két speciális fogkefén kívül, fogszabályozás ideje alatt, rögzített készülék esetén, érdemes fogselymet használni. Így a fogak közötti részek is tökéletesen tisztán tarthatók, és esély sem lesz egy esetleges gyulladásra, ami ronthatná a fogszabályozás eredményességét.
A szájápolás fogszabályozás ideje alatt roppant fontos a fogszabályozó folyamat miatt is, mivel ennek hiányában kialakulhat egy súlyos fogínygyulladás. Ez nem csak kellemetlen és kezelésre szoruló probléma, de az addig elért eredményt is semmissé teheti.
Így a fogínygyulladás után a fogszabályozás elölről kezdhető. Sokkal több időt, energiát és türelmet követel. Ennek elkerülése érdekében rendszeresen, alaposan, lelkiismeretesen kell tisztítani a fogazatot és a fogszabályozó készüléket a fogszabályozás ideje alatt. Pontosan úgy, ahogy a szakorvos azt megmutatja.
A fogszabályozás szájhigiénia tehát az a terület, amelynek segítségével minimális többlet erőfeszítéssel jelentős lépéseket tehetünk fogaink hosszú távú épségégének megőrzéséért.
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom