A szájápolás fogszabályozás ideje alatt nagyon fontos annak érdekében, hogy megőrizzük fogaink egészségét és épségét. Fokozottan igaz ez a fogszabályozás esetén. A fogszabályozás nem szabad, hogy gátat vessen a megfelelő szájápolásnak, a fogak megfelelő tisztításának. A különbség annyi, hogy bizonyos esetekben kicsit másként kell azt végezni, mint normál esetben.
A szájápolás fogszabályozás ideje alatt a kivehető készülékek esetében nagyon egyszerű, hiszen a fogazatot ugyanúgy kell tisztítani, mint a fogszabályozás előtt. Annyival bővül a folyamat, hogy a kivehető készüléket is meg kell tisztítani fogkefével, fogkrémmel és szárazra törölve kerül a dobozba. Fontos, hogy papírzsebkendőbe sosem csomagoljuk!
A fogszabályozás ideje alatti szájápolással kapcsolatban a problémát általában a rögzített készülékek okozzák, ám a szakorvos ezzel kapcsolatban bőséges tájékoztatást nyújt a kezelés ideje alatt.
Amikor valakinek rögzített készülék kerül felhelyezésre, akkor speciális fogkefét (ortho fogkefe néven található meg) kell használnia, mely kifejezetten erre a célra lett kifejlesztve. A speciális fogkefe segítségével tökéletesen tisztán lehet tartani a fogakat és a fogszabályozó készüléket egyaránt. Ezen kívül érdemes beszerezni egy fogköztisztító fogkefét is, így lesz teljes a szájápolás a fogszabályozás ideje alatt.
A fogköztisztító fogkefe funkciója, hogy a fogak és a fogszabályozó ív közötti részekről is eltávolítsa a szennyeződést. Ezzel a fogkefével azok a részek is megtisztíthatók, melyek normál fogkefével nem lennének hozzáférhetők fogszabályozás esetén. Kézi és gépi fogkefe egyaránt használható. A két speciális fogkefén kívül, fogszabályozás ideje alatt, rögzített készülék esetén, érdemes fogselymet használni. Így a fogak közötti részek is tökéletesen tisztán tarthatók, és esély sem lesz egy esetleges gyulladásra, ami ronthatná a fogszabályozás eredményességét.
A szájápolás fogszabályozás ideje alatt roppant fontos a fogszabályozó folyamat miatt is, mivel ennek hiányában kialakulhat egy súlyos fogínygyulladás. Ez nem csak kellemetlen és kezelésre szoruló probléma, de az addig elért eredményt is semmissé teheti.
Így a fogínygyulladás után a fogszabályozás elölről kezdhető. Sokkal több időt, energiát és türelmet követel. Ennek elkerülése érdekében rendszeresen, alaposan, lelkiismeretesen kell tisztítani a fogazatot és a fogszabályozó készüléket a fogszabályozás ideje alatt. Pontosan úgy, ahogy a szakorvos azt megmutatja.
A fogszabályozás szájhigiénia tehát az a terület, amelynek segítségével minimális többlet erőfeszítéssel jelentős lépéseket tehetünk fogaink hosszú távú épségégének megőrzéséért.
A fogínygyulladás egy gyakori fogászati megbetegedés, amit bizonyára már Ön is tapasztalt. Szeretné elkerülni a vérzéssel, és más kellemetlen tünetekkel járó fogínygyulladást? Mutatjuk, mit kell tennie a megelőzés érdekében, mik a fogínygyulladás okai!
Tovább olvasomSokunk egyik legnagyobb ellensége, a semmi áron múlni nem akaró, nyilalló fogfájás. Ha valakinek volt már fogászati problémája, és fájt a foga, akkor biztosan nem kell bemutatni a rémes érzést, helyette inkább beszélünk a fogfájás kezeléséről. A fog több ok miatt fájhat, ezért többféle kezelési módja van a fogfájásnak.
Bölcsességfog fájdalommal viszonylag gyakran találkozni, ezért érdemes megismerni mi a teendő, ha esetleg Önnél is jelentkezik. Lássuk miért alakul ki bölcsességfog fájdalom, hogyan lehet megelőzni, valamint kezelni hatékonyan?
Tovább olvasomVérzik az ínye fogmosás közben? Szeretné elkerülni ezt a kellemetlen tünetet? Mutatjuk a fogínyvérzés kezelésének leghatékonyabb módját, kialakulásának okait, és azt is, hogy milyen következményei lehetnek, ha a fogínyvérzés kezelése nem történik meg időben.
Tovább olvasomA fogkő egy nagyon gyakori fogászati probléma, lehet, hogy Önt is érinti, csak éppen nem tud róla, annak ellenére, hogy a fogkőnek komoly következményei lehetnek. Ha szeretné megőrizni fogai épségét, akkor az alábbi fogkőről szóló cikkünket ajánljuk elolvasásra!
Tovább olvasom