Tömött foga lüktet? Fáj? Mi lehet az oka a nem rég kezelt fog kellemetlenségének? Ennek járunk utána szakmai cikkünkben, és segítünk, hogy mielőbb megszabadulhasson a fájdalomtól.
Egy tömött fog esetében már a fogszuvasodás fennálló ok volt, amelyet fogtöméssel kezeltek. Sok esetben azonban a fogtömés elkészítésekor a fogat nem készítik elő megfelelően, ennek következményeképpen pedig a fogszuvasodás tovább terjedhet a fogban. Így a tömött fog lüktethet, érzékeny vagy fájdalmas is lehet. Ha a fog nincs megfelelően előkészítve a fogtömésre, nem csak a fogszuvasodás az egyetlen gond, de a baktériumok könnyedén bejuthatnak a fog belsejébe is, ezáltal gyulladást generálva a fogban, így a tömött fog lüktetése még súlyosabbá válhat. Amennyiben nem rég járt fogtömésen és tömött foga lüktet, akkor valószínű a tömés magassága helytelenül lett beállítva. Ha fájdalmat, feszítést, lüktetést érez fogában, mielőbb keresse fel rendelőnket, hogy segíthessük kezelni a problémát!
A tömött fog lüktetése, fájdalma magától nem fog megszűnni, és házi praktikákkal sem lehet segíteni rajta. Emiatt érdemes mielőbb fogorvoshoz fordulnia, hogy kideríthessük a probléma okát, és megszüntessük azt. Budapesti rendelőnkben akár azonnali segítséget nyújtunk sürgősségi fogászati kezeléseinkkel, így Ön a lehető leghamarabb fog időpontot kapni tőlünk, akár aznapi ellátással.
Kérjen időpontot most a +36 1 3611 222-es telefonszámon vagy egyszerűen online!
Tömött fog lüktetésével bekerülő pácienseink esetében az első lépést, hogy fogászati diagnosztikánk segítségével feltérképezzük a problémát, és annak okát. Ha ez megvolt, a fogorvos alaposan elemzi a leleteket, és megvizsgálja a páciens fogát, majd egy kezelési tervet állít össze, melyben meghatározásra kerülnek fogászati áraink is. Amennyiben páciensünk ezt felfogadja, azonnal kezdetét veszi a tömött fog lüktetésének kezelése a leghatékonyabb módszerrel.
Ha ön régi fogtöméssel rendelkezik, amely alatt a fog tovább szuvasodott, vagy gyulladásba került, úgy elsődlegesen eltávolítjuk a régi tömést, és kezelésbe vesszük a fogat. Gyulladás esetén mikroszkópos gyökérkezelést végzünk el a fog megmentése érdekében. Ha a fogszuvasodás nagyobb mértékű, úgy a fogtömés helyett egy fogtechnikai laboratóriumban készült betétet helyezünk a fogra. Amennyiben elegendő a tömés cseréje, úgy esztétikus tömést készítünk a fogra helyes harapási magassággal.
Rendelőnkben ugyan ritkán fordul elő, hogy fogtöméseink nem jól készülnek el, azonban, ha a tömés fogászatunkon készült, ami tömött fog lüktetését okozta, akkor természetesen garanciálisan kicseréljük azt egy új esztétikus tömésre és beállítjuk a helyes tömésmagasságot.
A fogínygyulladás egy gyakori fogászati megbetegedés, amit bizonyára már Ön is tapasztalt. Szeretné elkerülni a vérzéssel, és más kellemetlen tünetekkel járó fogínygyulladást? Mutatjuk, mit kell tennie a megelőzés érdekében, mik a fogínygyulladás okai!
Tovább olvasomSokunk egyik legnagyobb ellensége, a semmi áron múlni nem akaró, nyilalló fogfájás. Ha valakinek volt már fogászati problémája, és fájt a foga, akkor biztosan nem kell bemutatni a rémes érzést, helyette inkább beszélünk a fogfájás kezeléséről. A fog több ok miatt fájhat, ezért többféle kezelési módja van a fogfájásnak.
Bölcsességfog fájdalommal viszonylag gyakran találkozni, ezért érdemes megismerni mi a teendő, ha esetleg Önnél is jelentkezik. Lássuk miért alakul ki bölcsességfog fájdalom, hogyan lehet megelőzni, valamint kezelni hatékonyan?
Tovább olvasomVérzik az ínye fogmosás közben? Szeretné elkerülni ezt a kellemetlen tünetet? Mutatjuk a fogínyvérzés kezelésének leghatékonyabb módját, kialakulásának okait, és azt is, hogy milyen következményei lehetnek, ha a fogínyvérzés kezelése nem történik meg időben.
Tovább olvasomA fogkő egy nagyon gyakori fogászati probléma, lehet, hogy Önt is érinti, csak éppen nem tud róla, annak ellenére, hogy a fogkőnek komoly következményei lehetnek. Ha szeretné megőrizni fogai épségét, akkor az alábbi fogkőről szóló cikkünket ajánljuk elolvasásra!
Tovább olvasom