A gyökérkezelés ma elérhető legkorszerűbb módszere a speciális fogászati mikroszkóppal végzett eljárás, azaz a mikroszkópos gyökérkezelés
Mikroszkópos gyökérkezelés
Ez a korszerű berendezés maximális biztonságot és tartós megoldást kínál Önnek:
Hogy a gyulladás okozta fájdalom azonnal megszűnjön, és ne kínozza Önt tovább Hogy fogai hosszútávon panaszmentesek maradjanak Hogy sikeresen kezeljük az esetleges gócbetegségeket, melyek komoly panaszokat okozhatnak Önnek Hogy elkerüljük a gyökércsúcs-eltávolítást Hogy elkerüljük a foghúzást: a fog megmentése
A fogászatban – mint az élet számos más területén - nagyon gyors fejlődés figyelhető meg, amivel együtt jár az egyre modernebb háttér technológia is. Emiatt egyre jellemzőbb a különféle fogászati területek specializációja (pl.: szájsebészet, fogszabályozás, fogágybetegségekkel foglalkozó tudományág, gyökérkezelés). A gyökérkezelés biztosabb prognózisa érdekében célszerű élni ezzel a lehetőséggel. Hiszen „a saját fog a legjobb implantátumunk”.
A mikroszkóppal végzett gyökérkezelés célja ugyanaz, mint a hagyományos módszeré, a fog hosszú távú megtartása. A módszer és a szemlélet azonban általában eltér és van néhány fontos plusz tulajdonsága.
Ebben az esetben olyan korszerű eszközök, mint a fogászati mikroszkóp, az ultrahangos tisztítókészülék, lézer és nagyításban használható precíziós eszközök is bevetésre kerülnek, mégpedig szakértői kezekben. Ezeknek az eszközöknek a legfontosabb funkciója a gyökércsatornák pontos feltérképezése, azok alapos kitisztítása és fertőtlenítése, valamint a gyökércsatornák betömése.
Befejező lépésként pedig egy esztétikus fedő tömés vagy korona kerül a gyökérkezelt fogra.
Diploma: 1997 - Semmelweis Orvostudományi Egyetem
Fog- és szájbetegségek szakorvosa - konzerváló fogászat és fogpótlástan szakorvosa
Folyamatos szakmai továbbképzések
A Magyar Endodontiai Társaság tagja
A Német Endodontiai Társaság (Deutsche Gesellschaft für Endodontologie und zahnärztliche Traumatologie) tagja
Fő érdeklődési területe: az endodontia (fogbélbetegségekkel foglalkozó tudományág), ezért is végezte el Münchenben egy speciális egy éves képzést, hogy a hazánkban még ritkán alkalmazott mikroszkópos gyökérkezelési eljárásban széleskörű ismeretekre tegyen szert.
„Fontos számomra, hogy rendelőmben mindig oldott és kellemes legyen a hangulat. Kollégáim és pácienseim közt egyaránt a nyugodt légkör megteremtésére törekszem, hiszen gyógyítani csak feszültségmentes környezetben lehet. Tisztelem a hozzám bizalommal érkezőt, tevékenységemet pedig a kölcsönös együttműködésre alapozom. Szakmai tudásom birtokában igyekszem széleskörűen tájékoztatni betegeimet, hogy a rendelkezésre álló lehetőségek közül a számukra legmegfelelőbbet választhassuk ki egyénre szabottan.
Célom, az aktuális panaszok orvoslása mellett, megtanítani a helyes szájápolásra pácienseimet, továbbá kialakítani bennük az igényt az esztétikus és időtálló megoldások előtérbe helyezése iránt.
A szakmailag helytálló beavatkozások számomra alapvető igényt jelentenek. A legnagyobb örömet mégis az okozza, ha precizitásom és fáradtságot nem kímélő munkám eredményeként egy már jól motivált, velem együttműködő, elégedett páciens hagyja el a rendelőmet, aki szívesen tér vissza hozzám és többet nem fél.”
A kezelés minden lépése úgy történik, hogy a fogat mikroszkópon keresztül nézzük, ami akár 15-20x-os nagyítást is jelenthet. Ugyan hosszabb ideig tart, mert lassabban lehet haladni, de pont emiatt csak annyi foganyagot veszünk el, amennyit muszáj. Észrevesszük azokat a részleteket is, amit esetleg szabad szemmel nem lehet látni, ezért precízebb munkát lehet végezni. A fog belsejének tisztaságát jobban lehet látni. Biztonságosabban lehet használni a különféle tisztítóeszközöket, fertőtlenítő anyagokat. Végül az elkészülő tömés is precízebben zár.
Összességében: jobban megvalósítható a gyökérkezelés célja, hogy a fog belsejében ne maradjanak baktériumok és a későbbiek során se jussanak vissza.
Csak annyiban esetleg, hogy több ideig tart. De lehet közben pozíciót változtatni, szükség esetén pedig egy kis „ráharapóka” segíti a száj hosszabb nyitva tartását. Szokatlan lehet a száj elé helyezett kis gumilepedő, de ezzel sincs különösebb probléma, hiszen elmagyarázzuk, hogy ezáltal milyen plusz védelem éri a pácienst magát és a fogát is.
Sokan már csak akkor fordulnak specialistához, ha a régi panaszos, gyökérkezelt fogukat ki akarják húzni és mint utolsó szalmaszálban reménykednek a mikroszkópos kezelés sikerességében. Érdemes már az első gyökérkezelés alkalmával a legbiztonságosabb eljárást választani. Ugyanis mikroszkópos gyökérkezelés segítségével nagyobb az esély arra, hogy hosszú távon nem lesz gond a foggal. Sok apróságon múlik, hogy jutnak-e, maradnak-e baktériumok a fogban, ezen pedig a kezelés sikeressége múlhat. A megfelelő szakmai ismeretekkel, technológiai háttérrel és gyakorlattal rendelkező specialista jobb eredményeket érhet el.
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom