Mik lehetnek a mozgó fog okai? Miért van az, ha egy fog elkezd apró mozdulatokat tenni, nem stabil? A mozgó fogaknak számtalan oka lehet, alábbi cikkünkben erre fogunk részletesen kitérni!
A mozgó fog okai különböző félék lehetnek, ugyanis több minden miatt is előfordulhat, hogy elveszti a fog a stabilitását. Az egyik leggyakoribb, ha fogágybetegség következményeként alakul ki a mozgó fog, ugyanis a fogágybetegség során a csont az állandó gyulladás miatt visszahúzódik a fogról, így az idővel mozogni kezd. Mozgó fog kialakulhat a gyökércsúcson lévő gyulladás miatt is, ez azért van, mert a gyökércsúcson lévő gyulladás szintén csontvesztéssel járhat, aminek következtében a fog mozgathatóvá válik. Amennyiben gyökérhártya gyulladás alakul ki, a fogat körülvevő gyökérhártya rés kiszélesedik a gyulladás miatt, ami szintén kilazítja a fogakat. Azonban nem csak a különböző fogászati problémák lehetnek a mozgó fog okai, hanem fizikai sérülés is: nagy erő hatására a fogak kilazulhatnak, vagy akár ki is eshetnek.
Amennyiben fogai egészségesek, minden rendben van, nem kell a mozgó fog okairól olvasnia, hiszen azok teljesen stabilak. Ezt a megfelelő szájhigiénia, valamint rendszeres félévenkénti fogszakorvosi (parodontológiai) kontrolvizsgálattal lehet elérni, mellyel időben fel lehet fedezni a mozgó fog okait és így meg lehet előzni a fogak kilazulását is. Fontos a rendszeres félévenkénti dentálhigiéniai kezelés vagy irányított biofilm terápia is, amely megakadályozza a fogágybetegségek kialakulását, így a mozgó fogakat is megelőzi.
Kérjen időpontot a +36 1 3611 222-es telefonszámon vagy egyszerűen online!
A mozgó fog okait legtöbb esetben egy gyakorlott parodontológus tudja csak megállapítani, ezért jobb, ha mielőbb eljön a Móricz Dental Fogászatra, mielőtt komolyabb probléma alakulna ki. A parodontológus szakorvos egy személyes konzultáció során megállapítja a mozgó fog okait digitális diagnosztikai eszközök segítségével, majd megtervezi a mozgó fogak orvoslásának ideális kezelési módját. Ön is látni fogja a mozgó fog okait, ugyanis részletes kezelési tervet is kap az árajánlat mellé. Ha a mozgó fog okai fogágybetegségre utalnak, akkor dentálhigiéniai kezeléssel, irányított biofilm terápiával, zárt kürettálással, nyitott kürettálással, lézeres tasakkezeléssel vagy más terápiás módszerrel szünteti meg az okokat gyakorlott parodontológus specialistánk. Ha a fogak mozgását az éjszakai fogcsikorgatás okozza, akkor harapásemelő sínnel orvosolja azt. Ha egy baleset vagy betegség miatt károsodik a csont és mozog a fog, akkor a csontpótlással, ínypótló, regeneratív eljárással és rekonstrukciós műtéttel orvosolja a problémát. A Móricz Dental rendelőjében minden fogászati problémára megtaláljuk a legjobb megoldást, a mozgó fog okai megszüntetése is nagyon hatékonyan, a legmodernebb eszközökkel, és eljárásokkal történik.
A mozgó fog okaira kíváncsi, de egyúttal már orvosolná is panaszait? Jöjjön el a Móricz Dentalba egy személyes parodontológiai konzultációra, minden másról mi gondoskodunk! Kérjen időpontot a +36 1 3611 222-es telefonszámon vagy egyszerűen online!
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom