Gyermekfogászati ellenőrzés alkalmával a szakorvos mindig különös figyelmet szentel a gyermekfogászati tanácsok nyomatékosítására.
A szülő és a gyermek szempontjából is sokkal egyszerűbb a megelőzés, mint a későbbi gyermekfogászati kezelés. A gyermekfogszakorvos csecsemőkortól a gyermek tizenéves koráig foglalkozik a száj egészségével. Szakterületük a gyermekek fogainak, ínyének és szájának kezelése a gyermekkor különféle szakaszaiban.
A gyermek csecsemőkorában a gyermekorvosok nem fordítanak elegendő hangsúlyt a tájékoztatásra azzal kapcsolatban, hogy a kisgyerek táplálékának minősége milyen befolyással van a fogazat fejlődésére. Ez a tájékoztatás a gyermekfogászat területe marad, ahová sok esetben a szülő már későn jut el a gyermekkel. A gyermekfogászati tanácsok betartása segít megelőzni a tejfogak károsodását és elvesztését. Ez jelentősen befolyásolja a későbbi maradó fogak állapotát is.
A táplálkozás minősége erősen befolyásolja fogazat fejlődését. Elegendő fehérje szükséges ahhoz, hogy a tejfogak épek maradjanak. Emellett, esetenként érdemes gyermekek számára készített táplálék kiegészítőket szedni ahhoz, hogy elegendő vitamin és ásványi anyag jusson a gyermek szervezetébe.
Gyermekfogászati ellenőrzés alkalmával különös hangsúlyt kap a szakorvos részéről a táplálkozási szokások témaköre. Legfontosabb ezek közül, megóvni a gyermeket a túlzott édességfogyasztástól, mely alapvető oka lehet a fogazat romlásának.
A megfelelő szájápolást nem lehet elég korán kezdeni. Ezt a gyermekfogászati ellenőrzés során a szakorvos megmutatja a gyermeknek, ám azok betartása a szülőtől külön figyelmet igényel. Nem csak az a fontos, hogy korán megtanulja a gyermek a fogmosás fontosságát, hanem az is, hogy ez rendszeres legyen, valamint az esti fogmosás után már ne fogyasszon a gyermek cukros üdítőt, teát vagy édességet.
Gyermekfogászati ellenőrzés alkalmával mindig kihangsúlyozásra kerülnek az alapvető tudnivalók, ám nem lehet elégszer ismételni, hogy a szülő felelőssége megóvni a gyermek fogazatának épségét. A gyermekfogászat szakorvosa nem lesz jelen a hétköznapokban, nem tudja felügyelni a rendszeres szájápolást. A gyermekek sajnos sok esetben csak akkor jönnek rá ennek a szükségességére, amikor már késő. Ezért minden esetben a szülőnek kell erre figyelni, ezzel megelőzhetők a gyermekfogászat későbbi kezelései.
A fogínygyulladás egy gyakori fogászati megbetegedés, amit bizonyára már Ön is tapasztalt. Szeretné elkerülni a vérzéssel, és más kellemetlen tünetekkel járó fogínygyulladást? Mutatjuk, mit kell tennie a megelőzés érdekében, mik a fogínygyulladás okai!
Tovább olvasomSokunk egyik legnagyobb ellensége, a semmi áron múlni nem akaró, nyilalló fogfájás. Ha valakinek volt már fogászati problémája, és fájt a foga, akkor biztosan nem kell bemutatni a rémes érzést, helyette inkább beszélünk a fogfájás kezeléséről. A fog több ok miatt fájhat, ezért többféle kezelési módja van a fogfájásnak.
Bölcsességfog fájdalommal viszonylag gyakran találkozni, ezért érdemes megismerni mi a teendő, ha esetleg Önnél is jelentkezik. Lássuk miért alakul ki bölcsességfog fájdalom, hogyan lehet megelőzni, valamint kezelni hatékonyan?
Tovább olvasomVérzik az ínye fogmosás közben? Szeretné elkerülni ezt a kellemetlen tünetet? Mutatjuk a fogínyvérzés kezelésének leghatékonyabb módját, kialakulásának okait, és azt is, hogy milyen következményei lehetnek, ha a fogínyvérzés kezelése nem történik meg időben.
Tovább olvasomA fogkő egy nagyon gyakori fogászati probléma, lehet, hogy Önt is érinti, csak éppen nem tud róla, annak ellenére, hogy a fogkőnek komoly következményei lehetnek. Ha szeretné megőrizni fogai épségét, akkor az alábbi fogkőről szóló cikkünket ajánljuk elolvasásra!
Tovább olvasom