A legtöbb fogat lehet kezelni. Előfordul azonban, hogy egy fogat már nem lehet megtartani, mert a gyökércsatornák elérhetetlenek, a fog gyökere eltört, a fog túl kevés csontban rögzül vagy nem alkalmas felépítésre. Ennek ellenére a kezelési technikák fejlődése lehetővé teszi, hogy azokat a fogakat is megtartsuk, amelyeket néhány évvel ezelőtt még el kellett távolítani. Ha a gyökérkezelés nem jelent megoldást, akkor sebészeti beavatkozással megmenthetők ezek a fogak.
Bár az orvoslásban nem lehet 100%-os garanciával dolgozni, egy fog hosszútávú megtartásának esélyei 90% fölöttiek, amikor a pulpa gyulladt. Amennyiben a fogat az állcsont gyulladása miatt szükséges gyökérkezelni vagy már egy gyökérkezelt fogat újra kell gyökérkezelni, a siker kilátásai csak minimálisan csökkennek.
A gyökérkezelt fogak törésre hajlamosak. Azoknál a fogaknál, amelyek nagyon erős terhelésnek vannak kitéve vagy amelyek kevés maradék-foganyaggal rendelkeznek, gyakran a korona a gyökérkezelést követő ellátás.
Ha egy fog pulpája begyulladt, megfertőződött vagy már gyulladt az állcsont is, egyetlen alternatívája létezik a gyökérkezelésnek, a fog eltávolítása. Ahhoz, hogy a rágófunkció ismét helyreálljon és a hiányt határoló fogak fokozatos elmozdulását, „bedőlését” megakadályozzuk, a hiányzó fogat vagy egy implantátummal vagy egy híddal kell pótolni. Az alternatívák hosszútávú eredményessége nem jobb a fog megtartásához képest. Mindegy, milyen nagy teherbírású és modern fogpótlás készül, egy természetes fogat nem helyettesít.
Milyen lehetőségei vannak fogainak megmentésére gyökérkezeléssel a Móricz Dentalban?
Az első gyökérkezelés rendszerint egy vagy két ülésben valósul meg és a következő lépéseket tartalmazza. Azért, hogy a kezelés fájdalommentesen történjen, a fogat gyakran helyileg érzéstelenítjük. A fogra egy kis rugalmas gumilepedőt (kofferdamot) erősítünk, hogy a kezelés alatt távol tartsuk a nyáltól és a baktériumoktól. A fog koronai részét megnyitjuk és a fog belsejét (pulpakamrát) kitisztítjuk. Azután megkeressük a gyökércsatornákat és kis reszelőkkel tágítjuk. Ez a „tágítás” teszi lehetővé az egész gyökércsatorna rendszer tisztítását és fertőtlenítését.
Az egyes munkafázisokban nagyon hasznosak az optikai nagyítási segédeszközök (lupe szemüveg vagy operációs mikroszkóp), hogy a gyökércsatorna-rendszer finom és nagyon szerteágazó anatómiája a kezelés alatt felismerhető és kezelhető legyen. A gyökércsatorna-rendszert a fő- és mellékcsatornáival lehetőség szerint vizuális ellenőrzés mellett kitisztítjuk, fertőtlenítjük és megformázzuk.
Az üreget a kialakítás, tisztítás és fertőtlenítés után egy alakítható, megkötő anyaggal tömjük. Utolsó lépésként a korona bejáratát egy baktériumálló erős töméssel zárjuk. Az így előkészített fogat ismét fel lehet építeni vagy koronával ellátni.
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom