A barázdazárás nem fájdalmas folyamat. Sem a gyermeknek, sem a szülőnek nem kell tartania attól, hogy a gyermek negatív tapasztalatokat szerezne a kezelés folyamán.
A barázdazárás első lépéseként alapos fogtisztítást végez a fogorvos, annak érdekében, hogy a tömőanyag megtapadjon. Ezután az adott fogat vattával és nyálszívóval szárazon tartja, majd csak ezután következik a feltöltés.
Amikor az adott fog már száraz, akkor rákerül egy zselészerű anyag, megmarja kissé a fogzománc felszínét. Erre azért van szükség, hogy a tömőanyag képes legyen megkapaszkodni a fog felszínén. Ellenkező esetben a beavatkozás nem lenne túl sikeres, mivel a feltöltő anyag nem maradna meg sokáig a barázdákban.
Ez a színes zselé egy 37%-os foszforsav, mely teljesen ártalmatlan a fog épségére nézve. Csupán a fogzománc felületét marja meg finoman, így az érdessé válik. Ezután az előkezelés után kezdődik valójában a barázdazárás, tehát a barázdák feltöltése.
Az előkezelés fázisa után a fog újra leszárításra kerül, majd az érdes felszínre rákerül a ragasztóanyag. Ennek szüksége van 20 másodperces megvilágításra, ezután kerül a barázdák mélyére a folyékony barázdazáró anyag, mely lehet átlátszó vagy fehér. Ez a speciális barázdazáró anyag fényre köt meg, tehát a barázdák feltöltése után szükség van 20 másodperces megvilágításra.
A kezelés folyamán használt feltöltő anyagok különbözőek lehetnek. Vannak kémiai kötésű és vannak fényre kötő anyagok. A tömőanyagok nem csupán a kötés milyenségében különbözhetnek. Vannak olyan feltöltő anyagok melyek fluoridmentesek, ám vannak olyan barázdazárás során alkalmazott anyagok, melyek fluoridot tartalmaznak. Ez utóbbi rendelkezik azzal az előnnyel, hogy kezelés után folyamatosan adja le a fluoridot a fognak, ezzel plusz védelmet nyújtva a fogszuvasodás ellen.
A fent leírtakból látható, hogy a barázdazárás folyamán semmilyen fájdalmas behatás nem éri a gyermeket. Teljesen biztonságos, és van rá esély, hogy ha ez az első fogászati élménye a gyermeknek, akkor nem alakul ki számára a fogászattól és a fogászati kezelésektől való félelem vagy szorongás.
Az egészséges és teljes mosoly nem csak esztétikai szempontból fontos, hanem az általános egészség és jólét szempontjából is kulcsfontosságú. A hiányzó fogak nemcsak az önbizalmat érinthetik, hanem a rágási és beszédképességet is befolyásolhatják, ami táplálkozási és kommunikációs problémákhoz vezethet. Ebben a helyzetben a fogpótlás fogászati híddal kiváló megoldást kínál, amely egy időtálló és megbízható módszer a hiányzó fogak pótlására.
Tovább olvasomÖn is tapasztalt már piros foltokat a fogkeféjén, vagy a mosdókagylóban fogmosás után? Kétségbeesett, hogy valami probléma van a fogaival? Érdekli, miért alakul ki az ínyvérzés fogmosáskor, mennyire normális, hogyan lehet kezelni? Cikkünkben választ adunk ezekre a kérdésekre!
Tovább olvasomA Móricz Dental Fogászaton garantáltan megtalálja a legjobb fogimplantátumot, ami stabil, tartós, minőségi, és nem mellesleg esztétikus. Budapest egyik legjobb fogászatán természetes, hogy csakis minőségi alapanyagokkal, fájdalommentes beavatkozásokkal, és magas szakértelemmel találkozhat!
Tovább olvasomA Móricz Dental fogászati rendelőben kiemelt figyelmet fordítunk a bölcsességfogak kezelésére és az ehhez kapcsolódó problémákra, többek között a bölcsességfog ciszta eltávolítására is. Nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkező fogászati specialistákkal, modern szájsebészeti műtővel rendelkezünk, így komplexebb fogászati problémákkal is fordulhat hozzánk! Alábbi cikkünkben a bölcsességfog ciszta kialakulásáról, szakszerű kezeléséről lesz szó!
Tovább olvasomSajnos a fogászati problémák a legkisebbeket sem kímélik, már a tejfogak esetében is lehetnek rendellenességek. A Móricz Dental gyermekfogászat Budapesten hatékony, és kíméletes fogászati kezelésekkel várja a legkisebbeket is, nálunk minden problémára van fájdalommentes megoldás!
Tovább olvasom