A barázdazárás nem fájdalmas folyamat. Sem a gyermeknek, sem a szülőnek nem kell tartania attól, hogy a gyermek negatív tapasztalatokat szerezne a kezelés folyamán.
A barázdazárás első lépéseként alapos fogtisztítást végez a fogorvos, annak érdekében, hogy a tömőanyag megtapadjon. Ezután az adott fogat vattával és nyálszívóval szárazon tartja, majd csak ezután következik a feltöltés.
Amikor az adott fog már száraz, akkor rákerül egy zselészerű anyag, megmarja kissé a fogzománc felszínét. Erre azért van szükség, hogy a tömőanyag képes legyen megkapaszkodni a fog felszínén. Ellenkező esetben a beavatkozás nem lenne túl sikeres, mivel a feltöltő anyag nem maradna meg sokáig a barázdákban.
Ez a színes zselé egy 37%-os foszforsav, mely teljesen ártalmatlan a fog épségére nézve. Csupán a fogzománc felületét marja meg finoman, így az érdessé válik. Ezután az előkezelés után kezdődik valójában a barázdazárás, tehát a barázdák feltöltése.
Az előkezelés fázisa után a fog újra leszárításra kerül, majd az érdes felszínre rákerül a ragasztóanyag. Ennek szüksége van 20 másodperces megvilágításra, ezután kerül a barázdák mélyére a folyékony barázdazáró anyag, mely lehet átlátszó vagy fehér. Ez a speciális barázdazáró anyag fényre köt meg, tehát a barázdák feltöltése után szükség van 20 másodperces megvilágításra.
A kezelés folyamán használt feltöltő anyagok különbözőek lehetnek. Vannak kémiai kötésű és vannak fényre kötő anyagok. A tömőanyagok nem csupán a kötés milyenségében különbözhetnek. Vannak olyan feltöltő anyagok melyek fluoridmentesek, ám vannak olyan barázdazárás során alkalmazott anyagok, melyek fluoridot tartalmaznak. Ez utóbbi rendelkezik azzal az előnnyel, hogy kezelés után folyamatosan adja le a fluoridot a fognak, ezzel plusz védelmet nyújtva a fogszuvasodás ellen.
A fent leírtakból látható, hogy a barázdazárás folyamán semmilyen fájdalmas behatás nem éri a gyermeket. Teljesen biztonságos, és van rá esély, hogy ha ez az első fogászati élménye a gyermeknek, akkor nem alakul ki számára a fogászattól és a fogászati kezelésektől való félelem vagy szorongás.
A Móricz Dental Fogászaton a csontsorvadás kezelése a leghatékonyabb módszerekkel történik, nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező fogorvos specialisták által. Alábbi cikkünkben azonban nemcsak azt fogjuk bemutatni, hogy hogyan lehet a csontsorvadás kezelése sikeres és hatásos, hanem azt is, hogy mik a csontsorvadás kialakulásának okai, tünetei, és hogy hogyan lehet megelőzni a problémát.
Tovább olvasomMi az az All on 4 fogpótlás, miért jó választás az Ön számára? Mit kell tudnia az All on 4 fogpótlással kapcsolatban, milyen előnyei, és esetleges hátrányai vannak? Ismerje meg, hogy miért érdemes ezt a hatékony eljárást választani a Móricz Dental fogászaton!
Tovább olvasomSzakszerű fogimplantátum beültetés a Móricz Dental Fogászaton és Szájsebészeten, nemzetközi tapasztalattal rendelkező fogorvosokkal, és szájsebész kollégákkal. A legmodernebb eszközparkkal, hatékony, és fájdalommentes fogászati eljárásokkal várjuk pácienseinket Budapest egyik legkönnyebben megközelíthető csomópontján, a Móricz Zsigmond körtéren.
Tovább olvasomA fogzománc kopás egy viszonylag gyakori jelenség, amit egy kis odafigyeléssel könnyen el lehet kerülni. Nézzük, mi okozza a fogzománc kopását, és mit lehet ellene tenni!
Tovább olvasomAlábbi cikkünkben a fogászati implantátum típusokról gyűjtöttük össze a legfontosabb tudnivalókat, hiszen fogászatunkon is gyakran merülnek fel ezzel kapcsolatos kérdések. Fogorvos specialistáink segítségével igyekeztünk a fogimplantátum típusokkal kapcsolatos minden kérdést megválaszolni.
Tovább olvasom