Mikor mondjuk, hogy valakinek rosszak a fogai? Mi állhat a rossz fogak hátterében? Hogyan kezelhetők sikerrel a rossz fogak?
Rossz fog alatt általában a fogászati betegségek közül is a fogszuvasodást értjük. A fogszuvasodás következtében a fogak állapota romlani kezd, és felszínükön apró lyukak, fog elszíneződések keletkeznek. A szuvas fogak gyakran válnak sötét barnás színűvé, különösen akkor, ha a fogszuvasodás mértéke előrehaladott állapotban van. A fogszuvasodás következtében a fogak bomlásnak indulhatnak, valamint a foggyökérre is ráhúzódhat a betegség, amely akár a fog elvesztését is okozhatja. A szuvasodás a szomszédos fogakra is átterjedhet, amennyiben nincs időben kezeltetve, ezzel pedig egészséges fogaink állapotát veszélyeztethetjük. A rossz fogak okai mögött álltalában az alábbi okok állnak:
A rossz fogak okai mögött álló ok vagy okok megértése elsődleges a fogszuvasodás elkerüléséhez. Az egyik leggyakoribb oka a rossz fogaknak a nem megfelelő otthoni szájápolás, így mindenképp a legtöbb, amit tehetünk, ha ezen változtatunk. Az otthoni szájápolás alapjai közé nem csak a megfelelő technikával végzett fogmosás tartozik, de a rendszeres fogkefe csere, a fogselyem vagy fogköztisztító kefe használat, valamint a szájvizes öblögetés is. Ezek mind hozzájárulnak az egészséges fogak fenntartásához, elkerülve a rossz fogakat, így érdemes napi rutinunkba beépítenünk. Az otthoni szájápolás mellett azonban lényeges, hogy legalább félévente meglátogassuk fogorvosunkat egy fogorvosi szűrővizsgálat és dentálhigiéniai kezelés miatt.
A felhalmozódott lepedékek és a fogkő eltávolítását otthoni eszközökkel nem lehet elvégezni, így mindenképp szükséges a szakszerű kezelés elvégeztetése.
Ha már a rossz fogak megjelentek, azaz a fogszuvasodás kialakult, azt mielőbb kezeltetni szükséges, mielőtt további szövődményekkel kellene számolni. A Móricz Dental fogászatán a fogszuvasodás kezelésére többféle lehetőséget is biztosítunk pácienseink számára, attól függően, hogy a fogszuvasodás mértéke mennyire előrehaladott. Emellett azt is lényeges feltárni, hogy a rossz fogak okai mögött pontosan mi áll, hiszen ennek meghatározása nélkül nemlehet hatékonyan kezelni a fogszuvasodást.
Amennyiben bármilyen fogszuvasodásra utaló tünetet tapasztalunk, azonnal forduljunk fogorvoshoz, hogy elkerülhessük a komolyabb fogászati problémák kialakulását. A fogszuvasodás előrehaladtával akár fogainkat is elveszíthetjük, de fogágybetegségek, gyulladások és csontsorvadás is előfordulhat. Fontos tudni, hogyha időben észrevesszük vagy megelőzzük a problémát még könnyedén visszafordítható a fogak eredeti állapota és egészsége. A legjobb, ha tudatosan végezzük el az otthoni szájápolást. A legjobb megelőzési módszer padig az, ha félévente ellátogat a Móricz Dentalba egy dentalhigiénai kezelésre, ahol részletes szájhigiénia tanácsokat is kaphat fogai egészségének megőrzése érdekében.
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom