Mitől lehet érzékenyek fogai? Mi történik, ha nem kezelteti? A fogérzékenység okai, tünetek és kezelési módszerek, az egészséges fogakért.
A fogérzékenység okai között legtöbb esetben a fogszuvasodás áll, amely a magyar felnőttek igen nagy százalékát érinti. A fogérzékenység a fogzománc elvékonyodásából, sérüléséből adódó probléma, amely következtében a fog belseje, vagyis az úgynevezett dentin szabaddá válik. A dentin-csatornácskák a fogban található ingereket közvetítik, emiatt válik érzékennyé a fog. A fogérzékenység okai mögött azonban nem csak a fogszuvasodás állhat, hanem egy balesetből adódó sérülés vagy akár a fogcsikorgatás hatására bekövetkező fogzománc elvékonyodás is. Ahhoz pedig, hogy a fogérzékenységet megfelelően kezelhessük, fontos feltárni annak pontos okát, amelyet rendelőnkben tapasztalt szakembereink és a precíz fogászati diagnosztikai eszközeink tesznek lehetővé.
A fogérzékenység kialakulása sok esetben a kezdeti fogszuvasodás miatt jelentkezik, amelynek hátterében ugyan több dolog állhat, mégis a leggyakoribb a nem megfelelő szájhigiénia. Ebbe beletartozik a helytelen fogmosási technika, a durva sörtéjű fogkefe használata, a fogselyem vagy fogköztisztító kefe használatának mellőzése, valamint a denálthigiéniai kezelés elmulasztása. Utóbbi azért rendkívül fontos, hiszen a felhalmozódott fogkő nem csak fogszuvasodást okozhat, de számos fogászati probléma alapja, amelyet csakis professzionális fogászati eszközökkel lehet eltávolíttatni.
A fogérzékenység okait önmagában nem lehet megszüntetni otthoni eszközökkel, és magától sem fog megszűnni. A fogzománc elvékonyodását, megszűnését minden esetben kezelni kell ahhoz, hogy a fogérzékenység okait meg lehessen állítani. Amennyiben Ön is rövid ideig tartó, hirtelen fellépő éles, szúró fájdalmat észlel; esetleg hideg vagy meleg, édes vagy savas ételek/italok fogyasztása esetén fellépő érzékenységet tapasztal, érdemes mielőbb fogászatunkhoz fordulnia!
A fogérzékenység okait csakis a probléma forrásánál lehet hatékonyan megszüntetni. Ehhez rendelőnkben elengedhetetlen, hogy pácienseink személyes konzultációnk alkalmával először egy digitális diagnosztikán essenek át, mely során feltárjuk a probléma mögött álló okot. Ezután a probléma okát megtalálva felállítjuk Önnek kezelési tervét, melyben részletesen tájékoztatjuk árainkról egyaránt. Amennyiben elfogadja árajánlatunkat és a kezelési terv menetét, úgy megkezdődik a fogérzékenység okait megszüntető kezelés vagy kezelés sorozat. Erről részletesebben személyes konzultációnk alkalmával tájékozódhat.
A fogérzékenység elkerüléséhez a tudatos otthoni fogápolás elengedhetetlen, amely a napi, rendszeres fogászati eszközök használatát jelenti, valamint a megfelelő fogmosási technika alkalmazását. Emellett a félévenkénti fogászati szűrővizsgálat és a fogkő leszedés, vagyis a dentálhigiéniai kezelés szintén fontos lehet a fogérzékenység, valamint további fogászati problémák elkerüléséhez.
Ismerje meg, mit kell tennie fogtömés után, hogyan kezelje a gyakori tüneteket, és hogyan gondoskodhat fogai hosszú távú egészségéről a Móricz Dental szakértőivel.
Tovább olvasomA modern fogpótlás technológiái forradalmi megoldásokat kínálnak a hiányzó vagy sérült fogak pótlására. Ismerje meg lehetőségeit a Móricz Dentalnál!
Tovább olvasomA szép mosoly titka a fogkő eltávolítással kezdődik. Nemcsak az esztétikai megjelenés javul, hanem számos egészségügyi előnnyel is jár. Bemutatjuk a fogkő eltávolítás legfontosabb előnyeit, és megismerheti a Móricz Dental professzionális 6 az 1-ben MD szájhigéna csomagját is, amely segít elérni a tökéletes mosolyt.
Tovább olvasomHiányos foga, vagy fogai vannak? Szeretné mielőbb pótolni a legjobb módszerekkel? Az alábbiakban összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a fogimplantátum beültetésével kapcsolatban.
Tovább olvasomA fogászati szűrővizsgálat egy rutinszerű fogorvosi ellenőrzés, amelynek célja a szájüreg, a fogak és az íny állapotának felmérése, valamint a potenciális problémák korai felismerése. Amennyiben a fogászati problémákat időben felismerjük, elkerülhetjük a komolyabb problémák, esetleges fájdalmak kialakulását. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb tudnivalókat a fogászati szűrővizsgálatokról.
Tovább olvasom